fbpx

SSL certifikát je v dnešnej dobe nevyhnutná súčasť web stránok alebo eshopov. Jednach chráni uživateľov pred únikom citlivých údajov, rovnako naplňuje európske nariadenie GDPR. Jeho najhlavnejšiu úlohou v marketingovom svete je uprednostnenie webov ktoré tento SSL certifikát majú a tým Vás oveľa ľahžšie nájdu potencionálny zákazníci. Ďalšou technickou výhodou je že SSL certifikát zrýchľuje stránky vzkrz http2 pripojenie, ak je na vašom hostingu povolený.

Nastavenie SSL certifikátu pre WEBstránky a Eshopy

Pri nštalácií SSL certifikátov na web stránky, alebo inštalácií SSL na Eshopy je veľmi dôležité aby certifikát bol nastavený správne. Jednak nesmie byť chyba pri nasadzovaní jednotlivých parametrov SSL certifikátu, pretože vtedy Vám nebude správne zabezpečovať niektoré staršie zariadenia. alebo bude SSL certifikát vypisovať chybu alebo žiadať aby ste potvrdili bezpečnostnú výnimku certifikátu. Práve pre to musíme vybrať správny SSL certifikát ktorý bude vhodný na Váš internetový projekt.

Stretávame sa pri mnohých web stránkach, alebo Eshopoch že SSL certifikát nie je plnohodnotný a to si viete všimnúť napríklad v Mozille kde Vám takýto certifikát svieti na orandžovo. To znamená že niektoré súčasti sú nezabezpečené a vtedy je nutné hľadať problém a opraviť ho.